15 49.0138 8.38624 arrow 0 none 0 4000 0 horizontal http://koraysaridogan.com 300 0 1
theme-sticky-logo-alt

Etkinlikler

Yaklaşan Etkinlikler

KalemKahveKlavye ve Yazım Kılavuzu organizasyonuyla ilki 28 Eylül 2019’da gerçekleştirilen “Yazar Adayının Yol Haritası” söyleşisi, bu kez usta editör Sevengül Sönmez’i ağırlıyor. Sönmez ile birlikte yazar-editör Koray Sarıdoğan’ın da konuşmacı olacağı söyleşinin moderatörlüğünü yazar-editör Şeniz Baş üstleniyor.

Söyleşi, 4 Kasım 2019 Pazartesi günü TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı kapsamında gerçekleştirilecek. Büyükada Salonu’nda konuklarını ağırlayacak olan söyleşinin saatleri 15:30-16:30 olarak belirlendi.

**

Yayıncılık dünyası kalabalıklaşıyor, her yıl binlerce yeni kitap okurla buluşuyor. Bu durum da yazmak, insanlara kelimelerle ulaşmak isteyen çok sayıda yazar adayını karmaşık bir haritanın içerisine sokuyor.

Türkiye’de yazar adaylarının yayınevlerine ulaşmaları, dosyalarını kurullardan, editörlerden geçirmeleri ve okura ulaşmaları hangi yollardan geçiyor, nasıl, ne şekilde mümkün oluyor?

Etkinliğe katılım ücretsiz ve rezervasyon gerektirmiyor.

Geçmiş Etkinlikler

SÖYLEŞİ:
Yazar Adayının Yol Haritası
28 Eylül 2019 Cumartesi
Olmadık Projeler Atölyesi · Balat
Yazım Kılavuzu ile KalemKahveKlavye’nin organizasyonu ve Olmadık Projeler Atölyesi’nin ev sahipliğinde yazar ve editör Çiğdem Aldatmaz, “Yazar Adayının El Kitabı” adlı, alanında bir ilk olan e-kitabın yazarları Şeniz Baş ve Koray Sarıdoğan bu sorulara yanıt aramak için konuklarla bir araya gelerek deneyimlerini aktardılar ve konuklardan gelen soruları yanıtladılar..
SÖYLEŞİ:
“Sezgin Kaymaz ile Yazarın Yolculuğu”
2 Mart 2019 Cumartesi
İkinci Yeni Cafe · Kadıköy
Nefha, Kün, Lucky, Farfara, Bakele, Geber Anne gibi daha birçok kitabın yazarı Sezgin Kaymaz’ın konuk edildiği söyleşi, KalemKahveKlavye ve Yazım Kılavuzu’nun hazırladığı “Bir Yazarla Birlikte Yol Almak: Türkiye’de Yazar-Yayıncı/Okur İlişkisi” dosyasının paralelinde düzenlendi. Söyleşinin moderatörlüğünü Yazım Kılavuzu’ndan Şeniz Baş ve KalemKahveKlavye’den Koray Sarıdoğan’ın üstlendi.
SÖYLEŞİ:
“Edebiyatta Alternatif Türlerin Yükselişi”
16 Kasım 2018 Cuma
TÜYAP İstanbul
37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı kapsamında gerçekleştirilen söyleşi, 5 Mayıs 2018’deki aynı konulu söyleşinin ve KalemKahveKlavye’de yayınlanan dosyanın devamı niteliğinde. Koray Sarıdoğan’ın moder​atörlüğünü üstlendiği söyleşide Galip Dursun, Nazlı Berivan Ak, Şeniz Baş ve Yankı Enki konuşmacı olarak yer aldılar.

SÖYLEŞİ:
Hakan Günday
14 Kasım 2018 Çarşamba 
Alanya ÖHEP Koleji
Alanya Özel Hamdullah Emin Paşa Koleji, Yazar Hakan Günday’ı ağırladı. Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan söyleşinin moderatörlüğünü Koray Sarıdoğan üstlendi.

SÖYLEŞİ:
“Edebiyatta Alternatif Türlerin Yükselişi”
5 Mayıs 2018 Cumartesi
Olmadık Projeler Atölyesi
Yazım Kılavuzu ve KalemKahveKlavye işbirliğiyle hazırlanan ve Olmadık Projeler Atölyesi evsahipliğiyle gerçekleşen panelin moderatörlüğünü Koray Sarıdoğan üstlendi. Panele Funda Özlem Şeran, Galip Dursun, Nazlı Berivan Ak ve Tevfik Uyar konuşmacı olarak katıldı.

SÖYLEŞİ: Güncel Edebiyat
ATÖLYE: Edebiyat Eleştirisi
12 Ocak 2018  
Alanya ÖHEP Koleji
Alanya Özel Hamdullah Emin Paşa Koleji Eleştirel Düşünme Kulübü’nün konuğu olan Koray Sarıdoğan 9-10-11.sınıf öğrencilerinin ve okul öğretmenlerinin yer aldığı “Güncel Edebiyat” konulu söyleşide günün edebiyat ve yayıncılık dinamiklerini anlattıktan sonra “Edebiyat Eleştirisi”nin yöntem ve ipuçlarına dair atölye gerçekleştirdi.

SÖYLEŞİ:
“Her Şeye Rağmen Hayal”
11 Mayıs 2017 Perşembe
İTEF 2017 – Kuzguncuk Nail Kitabevi
 9. İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali kapsamında 11 Mayıs 2017 günü Kuzguncuk Nail Kitabevi’nde gerçekleştirilen söyleşinin konuşmacıları Aybike Ertürk, Melike İnci ve Koray Sarıdoğan olurken söyleşiyi Sedef İlgiç modere etti.

SÖYLEŞİ:
“Edebiyata ve Kitaplara Dair”
13 Mayıs 2016 Cuma
Alanya 
Mustafa Mürüvvet Alaattinoğlu Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya gelen Koray Sarıdoğan kendi edebiyat yolculuğu üzerinden edebiyata ve kitaplara dair gerçekleştirilen söyleşinin ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı. Söyleşinin moderasyonu Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Şehnaz Akdemir tarafından yapıldı.

 

SÖYLEŞİ:
“Öykülerde HIV Pozitif Olmak”
14 Kasım 2014 Pazar
TÜYAP İstanbul
12 yazarın HIV Pozitif’e dair öykülerinden oluşan “Bana Bi’ Şey Olmaz – HIV Pozitif Öyküler” kitabını konuşmak için yazarlardan Arda Karapınar, Koray Sarıdoğan ve kitabın Genel Yayın Yönetmeni Özlem Özdemir bir araya geldiler.