15 49.0138 8.38624 arrow 0 none 0 4000 0 horizontal https://koraysaridogan.com 300 0 1
theme-sticky-logo-alt

Kaosun Kalbi

“Kimse sandığı kadar yalnız değildir.
Kahramanlar dahil…”

Bir sebep göstermeden öylece çekip giden annesi ve onun ardına düşen babasının yokluğunda yalnızlığına sığınan bir genç: Tibet…

Tibet’te büyüyen yalnızlığın açtığı boşluğu büyük bir misyonla doldurmaya hazırlanan karanlık bir güç…

Bizim ikinci bir sığınağımız var diyen, Nazilerin yaratıcısı ve Osmanlı vatandaşı Baron Sebottendorf’un zamanı aşıp bugüne ulaşan planları…

Bir şaman kehanetinde bahsedilen ve ortaya çıkması an meselesi olan Mavi Ejder…

Kaosun Kalbi İstanbul’da, tam da Yerebatan Sarnıcı’ndaki iki Medusa kafasının arasında başlıyor her şey! Yeniden…

Ricalü’l Gayb’ın gizlediği kadim kapı tekrar açıldığında bir süper kahraman olduğunu henüz bilmeyen ama farkında olmadan her şeyiyle buna hazırlanan Tibet kolları sıvıyor. 

Hayatıyla ilgili gerçekleri öğrenmek dışında kahramanlıkla ilgili hiçbir planı olmasa da alemlerin birbirine açıldığı o kapıda büyük bir savaş onu çağırıyor!

Okurunu nefes nefese bırakan aksiyonuyla Kaosun Kalbi, son sayfaya kadar elinizden düşmeyecek!

Editörün Görüşü:
Kaosun Kalbi, fantastik türde kalem alınmış bir süper kahraman hikâyesi olmakla beraber bunu, bu coğrafya insanının duyarak büyüdüğü hikâyelerden beslenerek yapıyor. Ana karakter, hakkında yeni fikir sahibi olduğu süper gücünü ve kendi geçmişini keşfederken esasında büyük medeniyetlere yurt olan İstanbul’un da bilinmezlerini keşfediyor okurla beraber. Yerebatan Sarnıcı’ndan İstanbul’un yer altı tünellerine kadar şehir üzerine de düşündüren Kaosun Kalbi, bir diğer yanda tarihin ve detayların bir bütün olduğunu bize hatırlatıyor. Anlamak için her şeyi parçalara ayırarak sindirmeye alışmış günümüz insanı için Kaosun Kalbi, hakikatin kapsayıcı bir bütün olduğunu anlatıyor. Kaosun Kalbi; ezoterik inançlar, paralel evrenler, Nazi hayranlığı, mistik inanışlar gibi birbirinden ayrı ve uzak düşündüğümüz konuların başarılı bir şekilde harmanlandığı aksiyonu yüksek, tempoyu düşürmeden ilerleyen sürükleyici bir roman.

YORUMLAR & YANSIMALAR