15 49.0138 8.38624 arrow 0 none 0 4000 0 horizontal http://koraysaridogan.com 300 0 1
theme-sticky-logo-alt

Biyografi

14 Ağustos 1987’de Ankara’da doğdu. Alanya’da büyüdü. Ankara’yı hep içinde taşıdı. İçinde taşıdığı şehirlere daha sonra Çanakkale ve İstanbul da eklendi… 

Lisansını Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde, yüksek lisansını SAÜ Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalı’nda Ahmet Mithat Efendi’nin “Dağarcık Dergisinin Çeviri Yazısı, Sistematik İndeksi ve Tahlili” teziyle tamamladı.

İlk romanı Kadran Kadraj, 2015’te Esen Kitap etiketiyle yayımlandı. 

İkinci romanı, Mavi Ejder serisinin ilk kitabı olarak Kaosun Kalbi adıyla, Portakal Kitap’tan 11 Mart 2020’de yayımlandı.

Bir arşiv ve araştırma çalışması olan “Yeraltı Kütüphanesi · 90’lar Türkiyesi’nde Altkültür: Rock, Dergi, Fanzin, Edebiyat” adıyla Karakarga Yayınları’ndan 10 Temmuz 2020’de çıktı.

Doksanlar Türkçe Rock belgeseli “Sar Doksana”nın senaryo ekibinde yer aldı.

Edebiyat mecrası KalemKahveKlavye.com’un kurucu editörü.

KalemKahveKlavye, 221B Dergi, Episode Dergi, TR!P Dergi, Ayı Dergi gibi süreli yayınlarda, “Bana Bi’ Şey Olmaz: HIV Pozitif Öyküler” gibi derleme kitaplarda yazılarıyla yer aldı. Çoğunlukla edebiyat araştırma ve eleştirisi, kitap incelemeleri ile alternatif kültür ve ezoterik araştırmalar üzerine yazılar kaleme alıyor ve dosyalar hazırlıyor.

Geçmişte Mylos Yayın Grubu, Toys Magazin, iLaB gibi kurum ve mecralarda yazarlık, editörlük ve sosyal medya yöneticiliği yaptı.

Şimdilerde KalemKahveKlavye.com’un yayın yönetmenliğinin yanı sıra belgeselci-fotomuhabiri Coşkun Aral’ın sosyal medya editörü olarak çalışıyor. Ayrıca çeşitli kurumlara, yayınevlerine ve kişilere freelance olarak editörlük çözümleri sunuyor. Proje kitaplar hazırlıyor. Ve yazmaya -elbette- devam ediyor.

Alanya-İstanbul arasında yaşıyor.
Evli ve iki kedi babası…

%d blogcu bunu beğendi: